Хто став номінантом на “Оскар — 2021"
Кіноакадемія оголосила список цьогорічних номінантів на вручення найпрестижнішої кінопремії світу.
Шортлист "Оскара–2021" оголосили акторка Пріянка Чопра та співак Нік Джонас 15 березня у прямому ефірі. Цьогоріч через COVID-19 організатори перенесли вручення премії з 28 лютого на 25 квітня.
У 2021 за премію у відповідних номінаціях змагатимуться наступні стрічки:
Найкращий фільм
- "Манк" (Mank). Головним героєм стрічки є голлівудський сценарист Герман Дж. Манкевич. У центрі сюжету – робота Манквича над фільмом "Громадянин Кейн" та проблеми, пов’язані з його написанням.
- "Земля кочівників" (Nomadland). Фільм у жанрі "роуд-муві", в якому розповідається про жінку, що втратила житло та змушена подорожувати Заходом США.
- "Суд над чиказькою сімкою" (The Trial of the Chicago 7). Судова драма, сюжет якої побудований навколо процесу над групою протестувальників проти війни у В’єтнамі. У 1968 році семеро американців були звинувачені у змові про перетин кордонів штату з метою підбурювання до заворушень на з'їзді Демократичної партії у Чикаго.
- "Перспективна дівчина" (Promising Young Woman). Драма з елементами чорної комедії, головною героїнею якої є 30-річна жінка, яка вирішила помститися за свою подругу, що стала жертвою зґвалтування.
- "Звук металу" (Sound of Metal). Кінострічка про музичний сладж-метал дует, один з учасників якого починає втрачати слух.
- "Батько" (The Father). Драматична стрічка, у якій героїня намагається знайти доглядачку для свого літнього батька у виконанні Ентоні Гопкінса.
- "Мінарі" (Minari). Фільм розповідає про життя 7-річного хлопчика, життя якого змінюється, коли батько вирішує разом з усією родиною переїхати з Гонконгу до США. У той час як члени сімейства намагаються впоратися зі змінами, батько не звертає на їхні проблеми уваги та захоплюється створенням ферми.
- "Юда і чорний Месія" (Judas and The Black Messiah). Драма, у сюжеті якої – історія зради голови іллінойського відділення "Партії Чорних пантер" Фреда Хемптона у Чикаго наприкінці 1960-х років, інформатором ФБР Вільямом О'Нілом.
Найкращий режисер
- Томас Вінтенберг ("Ще по одній")
- Девід Фінчер ("Манк")
- Хлоя Чжао ("Земля кочівників")
- Емеральд Феннел ("Перспективна дівчина")
- Лі Айзек Чун ("Мінарі")
Найкращий актор
- Різ Ахмед ("Звук металу")
- Чедвік Боузман ("Чорне дно Ма Рейні")
- Ентоні Гопкінс ("Батько")
- Гері Олдман ("Манк")
- Стівен Юн ("Мінарі")
Найкраща акторка
- Віола Девіс ("Чорне дно Ма Рейні")
- Андра Дей ("Сполучені Штати проти Біллі Голідей")
- Ванесса Кірбі ("Фрагменти жінки")
- Френсіс Макдорманд ("Земля кочівників")
- Кері Малліган ("Перспективна дівчина")
Найкращий іноземний фільм
- "Ще по одній" (Another Round), Данія
- "Кращі дні" (Better Days), Гонконг
- "Колектив" (Collective), Румунія
- "Людина, яка продала свою шкіру" (The Man Who Sold His Skin), Туніс
- "Quo Vida, Аїда?" (Quo Vida, Aida?), Боснія і Герцеговина
Найкраща операторська робота
- "Юда і чорний Месія" (Judas and The Black Messiah)
- "Манк" (Мank)
- "Новини світу" (News Of the World)
- "Земля кочівників" (Nomadland)
- "Суд над чиказькою сімкою" (The Trial of the Chicago 7)
Найкращий монтаж фільму
- "Батько" (The Father)
- "Земля кочівників" (Nomadland)
- "Перспективна дівчина" (Promising Young Woman)
- "Звук металу" (Sound of Metal)
- "Суд над чиказькою сімкою" (The Trial of the Chicago 7)
Найкраща акторка другого плану
- Марія Бакалова (Борат 2)
- Гленн Клоуз ("Сільська елегія")
- Олівія Колман ("Батько")
- Аманда Сейфрід ("Манк")
- Ю-Юнг Юн ("Мінарі")
Найкращий актор другого плану
- Саша Барон Коен ("Борат 2")
- Даніель Калууя ("Юда і Чорний Месія")
- Леслі Одом-молодший ("Одна ніч в Маямі")
- Пол Расі ("Звук металу")
- Лакіт Стенфілд ("Юда і Чорний Месія")
Найкращий адаптований сценарій
- "Борат 2" (Borat Subsequent Moviefilm)
- "Батько" (The Father)
- "Земля кочівників" (Nomadland)
- "Одна ніч в Маямі "(Оne Night In Miami)
- "Білий тигр" (The White Tiger)
Найкращий оригінальний сценарій
- "Юда і Чорний Месія" (Judas and the Black Messiah)
- "Мінарі" (Minari)
- "Перспективна дівчина" (Promising Young Woman)
- "Звук металу" (Sound of Metal)
- "Суд над чиказькою сімкою" (The Trial of the Chicago 7)
Найкращий дизайн костюмів
- "Емма" (Emma)
- "Ма Рейн"і: Королева блюзу (Ma Rainey’s Black Bottom)
- "Манк" (Mank)
- "Мулан" (Mulan)
- "Піноккіо" (Pinocchio)
Найкраща оригінальна музика
- "П’ятеро однієї крові / Da 5 Bloods
- "Манк" (Мank)
- "Мінар" (Minari)
- "Новини світу" (News of the World)
- "Душа" (Soul)
Найкраща оригінальна пісня
- Fight For Me ("Юда і Чорний Месія")
- Hear My Voice ("Суд над чиказькою сімкою")
- Husavik ("Євробачення: Вогняна сага")
- Io Si ("Все життя попереду")
- Speak Now (Одна ніч в Маямі)
Найкращий звук
- "Грейхаунд" (Greyhoud)
- "Манк" (Mank)
- "Новини світу" (News Of The World)
- "Душа" (Soul)
- "Звук металу" (Sound Of Metal)
Найкращі візуальні ефекти
- "Любов і монстри" (Love and Monsters)
- "Опівнічне небо" (The Midnight Sky)
- "Мулан" (Mulan)
- "Айван, єдиний і неповторний" (The One and Only Ivan)
- "Тенет" (Tenet)
Лауреати премії стануть відомі 25 квітня. При цьому формат, у якому відбудеться вручення нагород, поки що не відомий. Церемонію транслюватиме телеканал ABC.
Коментарі