Меню

Вперше американський біатлоніст переміг на чемпіонаті світу

На чемпіонаті світу в австрійському Хохфільцені відбулася чоловіча індивідуальна гонка.

Класична дисципліна більш ніж виправдала статус найбільш непередбачуваної. Гонку виграв 35-річний Лоуелл Бейлі, який став першим в американцем-чемпіоном світу з біатлону. Близьким до успіху, навіть до золота, в індивідуальній гонці був і українець Сергій Семенов, який посів п'яте місце, що стало поки найвищим результатом української збірної в Хохфільцені.

Для Бейлі цей чемпіонат світу 8-й в кар'єрі. Він виступав на трьох Олімпійських іграх, але до цього дня його єдиним великим успіхом в кар'єрі була бронза на етапі Кубка світу в Контіолахті-2014.

Бейлі приголомшив усіх глядачів та учасників, коли, здавалося, що переможцем стане чех Онджей Моравець, вже давно фінішував і роздавав інтерв'ю журналістам. Бейлі стартував 100-м з 102-х учасників. Як і Моравець він пройшов всі вогневі рубежі без промахів, а на останньому колі зумів втримати потрібний темп лижного ходу, щоб утриматися на вершині. У Моравця, що зайняв друге місце, Бейлі виграв всього три секунди. 21 секунду чемпіону програв володар бронзи Мартен Фуркад, який був набагато швидше інших на лижні, але в стрільбі допустив дві помилки.